Завідувачка кафедри

...

ТЕЛИЧКО Оксана Анатоліївна

доцент, кандидат юридичних наук
Контакти кафедри:
м. Кривий Ріг
пл. Захисників України, 2
kaf_pravo@duet.edu.ua

Кафедра права є випусковою, здійснює підготовку фахівців бакалаврського та магістерського рівня за спеціальністю 081 Право. Освітній процес забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький склад кафедри права, до якого входять 9 науково-педагогічних працівників, у т.ч. за науковими ступенями:1 доктор юридичних наук, 7 кандидатів юридичних наук; за вченими званнями: 2 професори та 7 доцентів.

Портрет кафедри характеризують такі ключові риси: інноваційність, креативність, організованість, мобільність, перспективність та конкурентність.

Кафедру з 2017 року очолює Теличко Оксана Анатоліївна, яка у 2009 закінчила Одеську національну юридичну академію, за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію «магістр права». У 2012 році здобула науковий ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.05 — трудове право; право соціального забезпечення, предметом дисертаційного дослідження стала адаптація трудового законодавства в сфері охорони праці до європейських стандартів. У 2015 році отримала вчене звання доцента кафедри права, стаж педагогічної роботи у закладах вищої освіти становить 9 років. Має більше 20 наукових та навчально-методичних праць, є співавтором колективних монографій. Теличко О.А. була членом журі відділення «Філософії та суспільствознавства», секції «Правознавство» міського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів «СОЦІС- 2016, 2017, 2018, 2019» Малої академії наук України, працює над докторською дисертацією.


Сферою наукових інтересів науково-педагогічних працівників кафедри права є господарське та господарсько-процесуальне право, ІТ-право, договірне право, адміністрування податків і зборів, адміністративне судочинство та інші сфери сучасного правого регулювання відносин. Викладачі кафедри є авторами численних наукових праць, у тому числі у періодичних фахових виданнях: «Актуальні проблеми права: теорія і практика», «Юридична наука і практика», «Науковий вісник Ужгородського національного університету «Право», «Митна справа», «Право і суспільство», «Науковий вісник міжнародного гуманітарного університету», «Форум права».

Серед широкого спектра актуальних напрямів дослідження права, колектив випускової кафедри права належну увагу приділяє і сфері державотворення, зокрема у поєднані із гуманітарно-мистецьким напрямом. Так, доцент кафедри права, кандидат юридичних наук І.В. Міма досліджує процес розвитку різних напрямів об’єктивного наукового аналізу проблем теорії держави і права; аналіз трансформаційних процесів християнсько-правових традицій у правовій системі сприяв формуванню точки зору, що християнсько-правові традиції є унікальною релігійною та соціальною цінністю, оскільки вони втілюють фундаментальні засади цивілізованої організації релігійних відносин у суспільстві, їх нормативні вимоги. Християнсько-правові традиції узагальнюють національне право на рівні правового простору, відображають єдність правової системи, в якій фіксуються правова індивідуальність та самобутність країни, чим впливають на формування національної ідеї (https://doi.org/10.32782/apdp.v95.2022.5 ). Результати наукових досліджень І.В. Міми сприяють розвитку соціальної сфери та підвищують розвиток культури, дозволяють зробити висновок про те, що для формування загальнонаціональної ідеології як засобу консолідації українського суспільства і розбудови державності в Україні першочерговим завданням є утвердження в практиці державного управління та суспільному житті об’єднавчих ідей справедливості, що виявляється у збігу релігійних, моральних та правових засад (https://doi.org/10.32844/2618-1258.2021.2.3); визнання людини цінністю, на забезпечення належних умов існування якої має спрямовуватись вся діяльність держави; справедливої ґенези та правомірного використання державної влади в інтересах суспільства; підпорядкованості позитивного права праву природному та божественному. Саме ці ідеї мають стати мобілізаційним фактором процесів державотворення, сприяти моральній легітимації державної влади, консолідації суспільства в Україні. Трансформаційні процеси українського суспільства, національної правової системи мають орієнтуватися на прогресивні національні правові традиції, духовно-ціннісні (християнсько-правові) установки, зберігаючи цим самим національну специфіку, національну самобутність суспільного розвитку, державо- та правотворчих процесів в умовах активізації глобалізаційних впливів (http://almanahprava.org.ua/files/almanah-prava.-vipusk-11-_2020_.pdf). Наукові здобутки І.В. Міма використовуються в освітньому процесі шляхом забезпечення формування освітніх компонент при підготовці здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) (https://moodle.duet.edu.ua/mod/resource/view.php?id=36639) та другому (магістерському) (https://moodle.duet.edu.ua/mod/resource/view.php?id=24203) рівнях у галузі знань D Бізнес, адміністрування, право за спеціальністю D8 Право; доцент кафедри права І.В. Міма приймає активну участь в атестації наукових кадрів як офіційний опонент (https://dspace.onua.edu.ua/items/e7aee629-2938-4277-b669-f9df3fe74eb4).

Професор Галай В.О. є членом редакційної ради науково-практичного журналу «Медичне право» / Journal «Medical Law», є членом Правління Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська фундація медичного права та біоетики». Є Головою Правління громадської організації «Київський правозахисний альянс». Приймає участь у виконанні міжнародних проектів «Протидія насильству у правозахисній та правопросвітній діяльності юридичних клінік» та «Розвиток і впровадження правопросвітнього комплексу щодо прав пацієнтів», АВА/ROLI; «Громадські механізми експертизи рішень міськради», Київська міська державна адміністрація, м. Київ. Є організатором та тренером тренінгів з правової тематики для громадських правозахисників та викладачів (з медичного права, прав людини, протидії дискримінації, ксенофобії тощо). Є експертом проекту «Антикорупційний комплаєнс у вищих навчальних закладах: від визначення ризиків до їх подолання». Програма USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія»

Кафедра  права активно розвиває міжнародну співпрацю з Університетом Полонійна в Ченстохова (Польща). Міжнародний досвід Галай В.О. підтверджений сертифікатом Асоціації юридичних клінік України, який засвідчує, що здобувач приймала участь у проекті «Антикорупційний комплаєнс у вищих навчальних закладах: від визначення ризиків до їх подолання» Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що фінансується країнами, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку та/або Європейського союзу.

До наукових досліджень щорічно залучається більшість студентів спеціальності Право, які приймають участь у міжвузівських, всеукраїнських та міжнародних конференціях. Робота студентських конференцій дозволяє поглиблювати знання з дисциплін і надавати студентам навичок науково-дослідницької роботи.

В освітній діяльності кафедри права обрано такі пріоритети:

  • лідерство та прогресивне мислення в сфері сучасного глобального правового простору;
  • підготовка висококваліфікованих фахівців, що адаптовані до роботи в умовах конкурентних секторальних ринків Європи та світу;
  • розвиток міжнародного співробітництва, формування ефективних форм партнерства як з українськими, так і зарубіжними освітніми закладами, структурами влади і бізнесу;
  • постійне підвищення кваліфікації працівників кафедри, обмін досвідом;
  • впровадження сучасних цифрових та інтерактивних технологій в процес освітньої, наукової та практичної діяльності співробітників кафедри;
  • поєднання науки і практики у сфері правового регулювання суспільних відносин;
  • міжнародна мобільність та конкурентоспроможність як викладачів кафедри, так і здобувачів вищої освіти.
ЮРИДИЧНА АДРЕСА: вул. Медична, 16, м.Кривий Ріг, Україна duet.edu.ua@gmail.com +380 97 214 8869
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: пл. Захисників України, 2, м.Кривий Ріг, Україна vstup.duet@gmail.com +380 98 207 3648

Генеральні партнери

Контактна інформація
Copyright 2025 ©