В.о. завідувача кафедри
м. Кривий Ріг
пл. Визволення, 2
radko_vm@duet.edu.ua
Нову економіку формує розвиток інформаційного суспільства, в якій основне джерело продуктивності знаходиться в технології генерування знань, обробленні інформації і формуванні нових способів комунікації. Перехід до інноваційно-інвестиційної моделі розвитку обумовлені, глобальними змінами в економіці України, ставлять перед сферою бізнесу та інформатизації комплекс проблем техніко-технологічного, організаційного й економічного характеру. Робота з інформацією набуває в усьому світі пріоритетного значення для будь-якого бізнесу. Успішне вирішення цих проблем дозволить ефективно реформувати цю сферу і, як наслідок, перехід її на якісно новий рівень розвитку. Вирішення цих задач неможливе без якісної підготовки майбутніх фахівців з економіки, бізнесу та комп’ютерних наук. І в Україні вже зараз існує гостра потреба в талановитих фахівцях щодо ведення сучасного бізнесу у т.ч. в інтернет середовищі та застосування інфокомунікацій в економічній та управлінській діяльності підприємств, основам фінансової й економічної діяльності підприємства в ринковому просторі, а професійний аналіз даних змінює світ програмування, бізнесу і навіть споживачів.
Кафедра економіки та цифрового бізнесу - це випускова кафедра зі спеціальностей:
051 «Економіка», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 122 «Комп’ютерні науки».
Кафедра Економіки та цифрового бізнесу відповідає всім сучасним вимогам щодо підготовки висококваліфікованих фахівців, надає якісну професійну підготовку та поглиблене вивчення застосування у планово-фінансовій та управлінській діяльності підприємств сучасних інформаційних та комунікаційних технологій.
На кафедрі діє Науковий гурток здобувачів «Бізнес-аналітик», метою діяльності якого є формування студентських наукових спільнот серед здобувачів різних галузей знань, що передбачає активне залучення молоді до науково-дослідницької роботи за спеціальністю, аналітичної діяльності, поглибленого вивчення здобувачами актуальної наукової проблематики, обміну знаннями, самопрезентації та командної роботи, поглиблення та розширення професійного світогляду
Підготовка фахівців з організації та моделювання власного бізнесу, ведення ефективної підприємницької діяльності в різних сферах економіки з використанням традиційних та новітніх методів (інтернет-трейдинг, електронна комерція, онлайн та офлайн рітейл та ін.) і набуттям практичних навичок роботи на відповідних платформах. Здобувачі вищої освіти вивчають комплекс дисциплін з питань генерації бізнес-ідеї у чітко сформований бізнес-проєкт, організації підприємницької та торговельної діяльності, отримують компетенції щодо організації та ефективного провадження власної справи та реалізації бізнес-проєктів і стартапів, організації та здійснення торговельної діяльності.
Data Science, Data Mining, Business Intelligence, Artificial Intelligence, Neural Networks, Machine Learning – це найактуальніші розділи сучасної науки про дані, якими наповнене навчання фахівців за освітньою програмою «Data Science». Робота з інформацією набуває в усьому світі пріоритетного значення для будь-якого бізнесу. Ми готуємо фахівців, здатних обробляти великі масиви даних для підтримки платформ штучного інтелекту. У ході навчання бакалаври професійно вивчають фундаментальні основи цифрової економіки –технологія блокчейн, електронна комерція, інформаційна безпека, smart-технології, технологія розробки мобільних додатків тощо.
Кафедра Економіки та цифрового бізнесу має вагомий науково-методичний, дидактичний і навчально-виховний фундамент для збереження та збагачення класичної спадщини минулого й підняття її на вищий інтелектуальний щабель розвитку.
ІСТОРІЯ КАФЕДРИ
Кафедру як структурний підрозділ інституту було створено у січні 1979 року і до 1989 року вона мала назву «кафедра економічних дисциплін», що здійснювала викладання різнопрофільних дисциплін, зокрема економіки, управління, організації, права тощо. Багато випускаючих кафедр розпочали свою історію саме з цього структурного підрозділу. До 1993 року підрозділ носив назву «кафедра економічного і соціального планування», потім — кафедра економіки підприємств, з 2013 року — кафедра економіки та стратегії підприємств. 01.03.2017 року кафедру економіки та стратегії підприємств перейменовано на кафедру економіки та підприємництва і відповідно підпорядковано факультету економіки та управління.
З січня 1979 року керівництво кафедрою здійснювала кандидат економічних наук, доцент Раїса Петрівна Вершиніна.
З вересня 1983 році на чолі кафедри був кандидат економічних наук, доцент Михайло Федорович Горошко.
З лютого 2002 року цю посаду обіймала кандидат економічних наук, доцент Світлана Василівна Волошина.
З вересня 2013 року на посаді завідувача кафедри працював доктор економічних наук, професор Сергій Володимирович Гушко.
У 2015 році кафедру очолювала кандидат економічних наук, доцент Радько Вікторія Миколаївна.
З 02.09.2016 року виконуючим обов’язки завідуючого кафедри економіки та стратегії підприємств призначено доктора технічних наук, професора Темченка Олександра Анатолійовича.
З 2018 року обов’язки завідувача кафедри виконувала к.е.н., доцент Мацюра Світлана Іванівна.
З 01 жовтня 2022 року кафедру економіки та підприємництва перейменовано на кафедру «Економіки та цифрового бізнесу» і відповідно підпорядковано Навчально-науковому економічному інституту.
З вересня 2022 року обов’язки завідувача кафедри виконує к.е.н., доцент Соловйова Вікторія Володимирівна.