Проєкт «Норвегія-Україна»

«Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні.
Інтеграція моделі проєкту «Норвегія – Україна» в державну систему»

З 2022 року Державний університет економіки і технологій здійснюватиме професійну перепідготовку військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в рамках проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»*

Основу проєкту складає професійна перепідготовка й адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавцями основної частини проекту є Державний університет економіки і технологій і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин. Громадська організація «Набат Кривбас» є партнерською організацією, що набирає навчальну групу, забезпечує соціальну адаптацію та сприяє у працевлаштуванні учасників.

В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи:

1.    Свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від ДУЕТ).

2.    Спільний сертифікат університету NORD та ДУЕТ.

3.    Спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

У ході соціальної адаптації учасники проєкту отримують допомогу у правовій адаптації, психологічній адаптації, а також сприяння в працевлаштуванні та організації власного бізнесу.

Ціль проєкту: ефективне впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в державну систему України.

Завдання проєкту:

1. Підвищення ступеня соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя.
  2. Розробка і застосування на практиці стійкої моделі соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, що включає основні складові:
    - професійну перепідготовку на короткострокових курсах за спеціальностями, затребуваним на ринку праці;
    - психологічну адаптацію;
    - правову адаптацію;
    - сприяння в працевлаштуванні та створення власного (сімейного) бізнесу.
  3. Надання методичної та консультативної  допомоги керівникам громадських організацій, регіональним представникам Міністерства у справах ветеранів, місцевим органам влади в ефективному впровадженні проєкту «Норвегія-Україна» в державну систему соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей.
  4. Поширення досвіду виконання проєкту і його впровадження в державну систему адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей по всій території України.

Цільова аудиторія проєкту:

1. Військовослужбовці Збройних Сил та інших силових структур, заплановані до звільнення в поточному році.
  2. Військовослужбовці ЗСУ та інших силових структур, звільнені з військової служби протягом останніх трьох років і які мають стаж служби не менше 10 років.
  3. Учасники бойових дій, які мають статус учасника, оформлений відповідно до чинного законодавства (далі за текстом – ветерани).
  4. Члени сімей (чоловік /дружина) вищеперелічених категорій.
  5. Члени сімей загиблих учасників бойових дій (чоловік / дружина).

Проєкт є соціальним. Для військовослужбовців та членів їх сімей участь у проєкті безкоштовна.

В Державному університеті економіки і технологій професійна перепідготовка відбуватиметься за навчальною програмою «Створення власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

Реєстрація на навчання за посиланням https://forms.gle/YcgFkdEH88JzN3SH6

Навчання відбуватиметься протягом трьох місяців – з березня по травень 2022 року Програма включає такі дисципліни:

• Основи підприємництва та  Start-up
  • Цифрові інструменти в сучасному бізнес-середовищі
  • Підприємницьке право
  • Бізнес-план: технологія розробки та обгрунтування
  • Web-програмування (Верстка, frontend, backend)(
  • Прикладні комунікаційні технології в бізнесі
  • Маркетинг та аналіз конкурентного digital- середовища
  • Менеджмент персоналу в малому бізнесі
  • Аналіз фінансової звітності
  • Оподаткування малого бізнесу
  • Страхування ризиків суб'єктів малого підприємництва
  • Англійська мова для початківців
  • Підготовка та захист бізнес-проєкту

Координатор проєкту:
Слюсаренко Катерина Володимирівна - к.е.н., доц., директор Інституту управління та бізнес освіти ДУЕТ (+380987845320)

Партнерами проєкту є Університет Норд (м. Будо, Норвегія), МБФ «Міжнародний фонд соціальної адаптації» (м. Київ, Україна).

Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту.

15.02.2022