Завідувач кафедри

...

Зеленський Олександр Семенович

доктор технічних наук

Докладніше

Контакти кафедри:
м. Кривий Ріг
пл. Визволення, 2
E-mail: kaf_inform@kneu.dp.ua

Кафедра у своїй роботі керується Положенням про кафедру інформатики і прикладного програмного забезпечення. На кафедрі працюють наступні викладачі: доктор технічних наук, професор О.С. Зеленський, кандидати наук: В.С. Лисенко, С.В. Баран, В.Б. Хоцкіна, старший викладач М.А. Ходукін.

Головним в роботі кафедри є професійність, якісний рівень підготовки майбутніх фахівців, проведення наукових досліджень з проблем, що мають науково-теоретичне і практичне значення. Викладачі кафедри мають значний досвід розробки програмного забезпечення, web-сайтів та баз даних, яке впроваджено в діяльність як вітчизняних, так і закордонних підприємств. Тому, студенти, які навчаються за напрямом “Програмна інженерія”, отримують знання підкріплені значним досвідом впровадження програмного забезпечення на реальних об’єктах, а не тільки з книжок та підручників.

ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ

Для студентів напрямку підготовки “Програмна інженерія” та спеціальності “Інженерія програмного забезпечення” на кафедрі викладаються дисципліни, вивчення яких дає можливість отримати сучасні знання з розробки програмного забезпечення з використанням новітніх технологій програмування. Основні дисципліни наступні:

  1. Основи програмування.
  2. Об’єктно-орієнтоване програмування.
  3. Алгоритми та структури даних.
  4. Програмування Інтернет.
  5. Web-програмування.
  6. Сучасні графічні CAD-системи.
  7. Архітектура та проектування програмного забезпечення.
  8. Розробка Windows-додатків на Visual C++.
  9. Програмування на мові C#.
  10. Програмування в системі 1С:Підприємство.
  11. Конструювання програмного забезпечення.
  12. Бази даних.
  13. Технології розробки Windows та Web-додатків на C#.
  14. Програмування комп’ютерної графіки на основі бібліотеки OpenGL.
  15. Технологія компонентного програмного забезпечення.
  16. Розробка web-додатків.
  17. Програмування на основі Java-технологій.
  18. Розробка додатків для мобільної платформи Android.
  19. Сучасні технології на платформі .NET.
  20. Моделювання та програмування 3D-поверхонь.

Викладачі кафедри також викладають базові дисципліни з інформатики та інформаційних технологій усім іншим спеціальностям.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

З 2008 року кафедрою здійснюється підготовка фахівців з розробки програмного забезпечення за напрямом «Програмна інженерія» та спеціальністю “Програмне забезпечення систем”.

Кафедра інформатики та прикладного програмного забезпечення здійснює підготовку магістрів та спеціалістів зі спеціальності “Програмне забезпечення систем”. При вивченні дисциплін кафедри студенти отримують знання сучасних комп’ютерних технологій і мов програмування, таких як: Microsoft Visual C++, Microsoft Visual C# .NET, PHP, ASP.Net, Java, технологій OLE, ActiveX, COM, ADO, ADO.NET та ін. Значна увага приділяється розробці прикладного програмного забезпечення під операційну систему Windows, web-програмуванню, програмуванню комп’ютерної графіки з використанням бібліотеки OPENGL, а також роботі з базами даних MySQL, SQL Server та ін. При розробці прикладних задач головним інструментарієм є Microsoft Visual Studio 2010.

Крім того, на старших курсах приділяється увага мобільним технологіям, зокрема програмуванню для операційних систем Android фірми Google.

Отримання цих знань забезпечується вивченням таких основних фахових дисциплін: “ Розробка Windows-додатків на Visual C++” (вивчається мова програмування Visual C++ 2010 з використанням бібліотеки MFC під операційну систему Windows), «Програмування на мові C#» (вивчається мова програмування Visual C# 2010 для режиму Console та для Windows Forms), “Web-програмування” (вивчається мова PHP з використанням JavaScript та універсальної бібліотеки jQuery, технології Ajax, Flash, ASP.Net), “Програмування комп’ютерної графіки на основі бібліотеки OpenGL” (вивчається універсальна бібліотека OpenGL для роботи з 3D-графікою), “Технології розробки Windows та Web-додатків на C#” (поглиблено вивчаються мови Visual C++, Visual C# з використанням технологій WPF, SilverLight, а також ADO та ADO.Net для обробки баз даних), “Моделювання та програмування 3D-поверхонь” (вивчається побудова поліномів, Безьє, інтерполяційних сплайнів, сплайнів Ерміта, B-сплайнів у 2D та 3D-графіці з використанням бібліотеки OpenGL), “Програмування в системі 1С:Підприємство” (вивчається пакет «1С:Підприємство 8»).

Математичний рівень студентів підвищується за рахунок вивчення пакету Matlab.

Завідувач кафедри – доктор технічних наук, професор Зеленський О.С., який більше 30 років займається розробкою інформаційних систем. Викладачі кафедри мають значний практичний досвід розробки та впровадження програмного забезпечення на реальних об’єктах, а також значний досвід викладання комп’ютерних дисциплін.

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Клінтек-конкурс Європи з технологій та інновацій

каф информ9 вересня в Одесі пройшов український фінал найбільшого клінтек-конкурсу Європи з технологій та інновацій.

Наші студенти 5-го курсу Криворізького економічного інституту ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»: Мрачко Костянтин Анатолійович, Гут Костянтин Валерійович, Дмитрів Олександр Володимирович зайняли друге місце з 24-х команд. Їх робота полягає в розробці програмного забезпечення з ековелотуризму.

Це дозволило презентувати свої проекти на європейському фіналі ClimateLaunchpad у Таллінні.

Кілька слів від учасників конкурсу.

Костянтин Мрачко, студент 5 курсу Криворізького економічного інституту (спеціальність «Інженерія програмного забезпечення»):

Все почалося з того, що нас запросили взяти участь у цьому конкурсі. У Києві був дводенний тренінг від європейських професіоналів. Ми навіть і не сподівалися на перемогу, адже все це для нас було ще нове і незнане. Але ми серйозно підійшли до цієї справи: більше двох місяців напруженої праці (допомагали нам порадами організатори конкурсу) дали відчутні результати.

Ми поїхали в Одесу, де проходив фінал конкурсу. Виступили там. Довго радилися судді, не сповіщаючи учасникам результатів. Їм було важко визначити переможця, адже було багато команд із досить цікавими проектами. І, нарешті, повідомили для нас радісну звістку: ми, наша команда з Криворізького економічного, зайняла друге місце!

Виражаємо велику подяку нашим викладачам кафедри: Зеленському Олександру Семеновичу, Лисенку Володимиру Сергійовичу, Барану Сергію Володимировичу.

Міжнародна студентська олімпіада з програмування ACM/ICPC

Kaf_informМіжнародна студентська олімпіада з програмування ACM/ICPC (Association for Computing Machinery/International Collegiate Programming Contest) проводиться у чотири етапи, перші два з яких є Всеукраїнськими (в межах України), інші два – міжнародного рівня. Наші команди взяли участь у двох етапах олімпіади в межах Центрального регіону України, до якого належать Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська та Черкаська області.

16 квітня 2016 року було проведено перший етап Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM/ICPC.

Команди Криворізького економічного інституту ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» під керівництвом О.С. Зеленського та В.С. Лисенка отримали три перші призові місця по місту Кривому Рогу і показали максимальний рівень професійної підготовки.

Kaf_informПерше місце зайняла команда IPPZ_2016_31 – студенти четвертого курсу напряму підготовки «Програмна інженерія»: Шевцов Станіслав Андрійович, Горбунов Віктор Володимирович, Рябоконь Юрій Геннадійович.

Друге місце зайняла команда IPPZ_2016_42 – студенти п’ятого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»: Немченко Павло Олегович, Короновський Михайло Віталійович, Єрьомін Іван Володимирович.

Третє місце зайняла команда IPPZ_2016_41 – студенти п’ятого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»: Гут Костянтин Валерійович, Мрачко Костянтин Анатолійович, Дмитрів Олександр Володимирович.

Kaf_informЦе вже для нас стало традицією. Протягом багатьох років перше місце – за студентами Криворізького економічного інституту.

ІI етап (1/4 фіналу) Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у Центральному регіоні відбувся 17 вересня 2016 р. у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.

До участі в ІI етапі були запрошені команди Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської та Черкаської областей, серед яких команда IPPZ_2016_31 (Шевцов Станіслав Андрійович, Горбунов Віктор Володимирович, Рябоконь Юрій Геннадійович) зайняла 3 місце і пройшла до третього етапу міжнародної олімпіади (1/2 фіналу першості світу ACM/ICPC).

Kaf_inform

ЮРИДИЧНА АДРЕСА: вул. Медична 16, м.Кривий Ріг, Україна duet.edu.ua@gmail.com +380 97 214 8869
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: пл. Визволення 2, м.Кривий Ріг, Україна vstup.duet@gmail.com +380 98 207 3648

Генеральні партнери

Copyright 2023 ©