Реклама та мораль – дослідження студентів

Ділимося результатами невеликого дослідження з питань етики в рекламі, яке провели студенти 3 курсу спеціальності 075 Маркетинг з дисципліни «Маркетинг-2».

На жаль, результати не порадували. Було виявлено, що вітчизняний ринок переповнений неетичною рекламою.

Про що це? Це означає використання неприпустимих з точки зору гуманності й толерантності оманливих чи морально неприйнятних підходів у маркетингу, які порушують правила чесності й етики.

На практичних прикладах студенти досліджували:

• Чому важливо дотримуватися етичних норм у рекламі?
  • Як неетична реклама може погіршити репутацію бренду?
  • Як споживачі реагують на оманливу рекламу?

Особливо прикро, що у неетичній рекламі виявлено використання національних символів та аспектів, пов'язаних із ЗСУ. Це неприпустимо не лише відносно героїв нашого часу, але і в контексті маркетингу.

Давайте робити маркетинг, який буде працювати на користь суспільства та сприятиме розвитку довіри між брендами та споживачами. Маркетинг має слугувати справжнім цілям та цінностям, а не порушувати їх.

09.10.2023