Результати обговорення освітньої програми 291 «Міжнародна інформація та журналістика» (бакалавр)

11 травня 2023 року відбулося обговорення освітньої програми «Міжнародна інформація та журналістика» підготовки здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Під час зустрічі було презентовано зміни до освітньої програми в частині трансформації її вибіркової складової, узагальнено думки здобувачів різних курсів та практикуючих випускників щодо актуальних напрямків майбутнього розвитку програми, викладання окремих дисциплін та курсів.

Обговорення було проведено у змішаному онлайн-оффлайн форматі у локації grey-zone IT HUB Coworking ДУЕТ з використанням платформи ZOOM в 11:00.

В обговоренні взяли участь розробники програми, представники групи забезпечення та академічної спільноти:

Ірина Максимова - в.о. завідувача кафедри міжнародних відносин ДУЕТ, гарант ОП;

Наталія Шелудякова - доцентка кафедри міжнародних відносин ДУЕТ;

Катерина Слюсаренко – директорка інституту управління і бізнес-освіти ДУЕТ;

Ірина Єгорова - доцентка кафедри міжнародних відносин ДУЕТ;

Володимир Кулішов – професор кафедри міжнародних відносин ДУЕТ;

Ганна Пурій - доцентка кафедри міжнародних відносин ДУЕТ;

Кіра Вишневська - доцентка кафедри міжнародних відносин ДУЕТ;

Олена Гончаренко - доцентка кафедри міжнародних відносин ДУЕТ.

До дискусії активно долучилися здобувачі освітньої програми та практикуючі випускники:

Антон Олексанкін – випускник спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» 2022 року, магістр філології, аналітик;

Владислав Кулєєв – випускник спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» 2022 року, фахівець з міжнародних комунікацій в ІТ секторі;

Олександр Миргородський – здобувач вищої освіти групи МВС-19 (випускний курс), інформаційний аналітик міжнародної компанії Reuters;

Олександр Тирса – здобувач вищої освіти групи МВС-19 (випускний курс), комунікаційний менеджер політичного об’єднання «Зе-молодіжка»;

Інна Григораш – здобувачка вищої освіти групи МВС-19 (випускний курс);

Антон Кучабський – фахівець ТОВ «Перший Міський Телеканал», здобувач вищої освіти за програмою «Міжнародна інформація та журналістика» в групі МВС - 20

Анастасія Лисняк – фахівчиня ТОВ «Радіо Кривбас», здобувачка вищої освіти за програмою «Міжнародна інформація та журналістика» в групі МВС-20

Надія Торгунакова – здобувачка вищої освіти за програмою «Міжнародна інформація та журналістика» групи МВС-20,;

Ольга Бабюк – фахівчиня медіа центру ДУЕТ, здобувачка вищої освіти за програмою «Міжнародна інформація та журналістика» групи МВС-20;

Дарія Данюк, Ірина Акун, Поліна Різник, Олена Богомазова – здобувачки вищої освіти за програмою «Міжнародна інформація та журналістика» в групі МВС-21

Марина Білан, Ганна Усенко, Ірина Литвинова, Дар’я Котовська - здобувачки вищої освіти за програмою «Міжнародна інформація та журналістика» в групі МВС-22.

Ключові результати обговорення та заплановані трансформації ОП «Міжнародна інформація та журналістика»

• Освітньо-професійна програма «Міжнародна інформація та журналістика» є сучасним освітнім продуктом, який відповідає трендам у галузі міжнародних відносин, глобальних комунікацій та світових медіа-систем. Програма постійно вдосконалюється відповідно до запитів ринку праці, здобувачів та стейкхолдерів, відзеркалюючи вимоги до підготовки сучасних та конкурентоздатних фахівців.
  • Структура програми гармонійно «тримає» баланс між міжнародно-політичною та медійно-комунікаційною складовою, що є її особливістю. Учасники обговорення зазначили перспективність фокусу програми та доцільність вивчення базових, формотворчих освітніх компонент в основній частині, та перенесення компонент, спрямованих на посилення м’яких навичок, у вибіркову.
  • Трансформація освітньої програми в частині вибіркової складової позитивно оцінена учасниками обговорення. Оновлений підхід полягає у переході системи вибору індивідуальної траєкторії здобувача від вибору у межах тематичних блоків з вибірковими компонентами до можливості широкого вибору дисциплін.
  • Однією з сильних сторін програми «Міжнародна журналістика» є мовна підготовка. У вибірковий частині програми передбачено по декілька вибіркових компонент у 2-8 семестрах, зокрема мінімум одна з ВК присвячена саме посиленню компетенцій з вивчення іноземних мов.
  • Новий підхід до вибірковості є більш гнучким та адаптивним, що особливо підкреслили випускники та практикуючі здобувачі. Адже перелік вибіркових компонент формуватиметься наприкінці кожного навчального року, що дозволить врахувати як вимоги ринку праці, тренди, так і запити здобувачів. Наприклад, завдяки такому підходу можна зробити акценти та посилити основні базові компоненти у розрізі: мовної підготовки, м’яких навичок, медіа, міжнародної аналітики, безпеки, управління міжнародними проєктами тощо.

Також учасники обговорення висловили своє бачення щодо внутрішньої складової окремих освітніх компонент, зокрема щодо посилення проєктного підходу при навчанні, креативного вивчення теоретичної складової та проведення практики, які обов’язково будуть враховані у програмі.

12.05.2023