Відбулося обговорення ОПП 053 «Психологія» (молодший бакалавр, бакалавр)

Відбулося  обговорення ОПП 053 «Психологія»  (молодший бакалавр, бакалавр)

Кафедра соціально-гуманітарних наук навчально-наукового юридичного інституту Державного університету економіки і технологій продовжує активно працювати над вдосконаленням якості освітньо-професійних програм підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія.

22 лютого 2023 року об 15.00. відбулось обговорення освітньо-професійної програми підготовки здобувачів вищої освіти «Психологія» за спеціальністю 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки на початковому рівні (короткий цикл) вищої освіти та освітньо-професійної програми підготовки здобувачів вищої освіти «Психологія» за спеціальністю 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти.

Зустріч проходила дистанційно за сприянням Сектору ліцензування та акредитації Центру менеджменту якості освіти Державного університету економіки і технологій (на базі платформи ZOOM). Модерувала зустріч Наталія СЕРГЄЄВА, керівник Сектору ліцензування та акредитації.

На зустрічі були присутні:

1. Зовнішні експерти:

Попович Евеліна – головний спеціаліст сектору внутрішнього аудиту Закарпатської обласної державної адміністрації, кандидат психологічних наук.

Санжаровець Валентина – заступник начальника коледжу з навчально-виховної роботи, відокремлений структурний підрозділ «Васильківський фаховий коледж» Національного авіаційного університету, кандидат філософських наук.

Давоян Єлізавета – асистент кафедри практичної психології Криворізького державного педагогічного університету, доктор філософії з психології (phd).

1. Внутрішні експерти – здобувачі вищої освіти - молодші бакалаври та бакалаври з психології:

Гарагуля Дар’я, Бабкова Карина, Шкуропат Ілля, Квятковська Аліна, Лин Єлизавета, Борисова Софія, Солонець Олександра, Бондаренко Ірина, Охременко Каріна, Фесенко Катерина, Белей Богдана, Біла Аліна, Гаман Анастасія, Степанцова Дар’я, Чайковська Софія.

1. Науково-педагогічні працівники:

Шайкан Валентина Олексіївна – доктор історичних наук, професор, в.о. зав кафедри соціально-гуманітарних наук Державного університету економіки і технологій.

Коваль Ганна Володимирівна – професор, доктор наук з державного управління, професор кафедри соціально-гуманітарних наук. Державний університет економіки і технологій.

Кузьмич Аліна Віталіївна, в.о. директора навчально-наукового юридичного інституту Державного університету економіки і технологій.

Циганенко Галина Валентинівна – кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник (доцент), доцент кафедри соціально-гуманітарних наук Державного університету економіки і технологій.

Яцюк Анастасія Миколаївна - кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних наук Державного університету економіки і технологій.

Волікова Марина Миколаївна –кандидат педагогічних наук, доцент; доцент кафедри соціально-гуманітарних наук Державного університету економіки і технологій.

Корженівський Віктор Костянтинович – практик-психолог, магістр психології, асистент кафедри соціально-гуманітарних наук Державного університету економіки і технологій.

Кузьмич Оксана Петрівна – практик-психолог, магістр психології, асистент кафедри соціально-гуманітарних наук Державного університету економіки і технологій.

Хекоян Елен Арсенівна - практик-психолог, магістр психології, асистент кафедри соціально-гуманітарних наук Державного університету економіки і технологій.

Під час обговорення як зовнішні, так внутрішні експерти звернули увагу на позитивні характеристики освітніх програм, високо оцінили їх змістовне наповнення та практичну значущість, підкреслили відповідність державним стандартам вищої освіти, акцентували увагу на унікальності освітньої програми, яка відображається у освітніх компонентах.

Свої позитивні відгуки щодо якості освіти в Університеті та запропонованих до обговорення освітніх програм висловили і безпосередні отримувачі освітніх послуг - здобувачі вищої освіти спеціальності Психологія - Шкуропат Ілля, Лин Єлизавета, Квятковська Аліна, Бабкова Карина.

Освітні програми щорічно обговорювались та зазнавали змін відповідно до рекомендацій стейкхолдерів, вносились відповідні зміни і до навчальних планів. Весь час освітні програми вдосконалювались (на початковому рівні (короткий цикл) з 2019 року, а на першому (бакалаврському рівні) вищої освіти з 2021 року). Нині вони мають збалансовану змістовність і прикладну значимість, є такими, що можна рекомендувати до запровадження та реалізації в освітньому процесі.

Результати обговорення будуть враховані в ході подальшої роботи проєктних груп з підготовки освітніх програм.

Висловлюємо вдячність всім учасникам обговорення за приділений час та змістовну роботу.

24.02.2023