Зустріч освітян міста з міністеркою та її заступниками

29 листопада у приміщенні бібліотеки Криворізького педагогічного університету відбулася зустріч освітян міста з міністеркою Ганною Новосад, її заступником Єгором Стадним і головою комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Бабаком

Делегація завітала з Києва до Кривого Рогу, щоб поспілкуватися безпосередньо з педагогами на місцях.

- Одна з цілей нашої команди, парламенту і уряду – зробити так, аби наша вища освіта давала дійсно кращу якість нашим студентам, тим, хто виходить на ринок праці. Ми хочемо дуже, щоб наші студенти були конкурентоспроможними. Поряд з тим, ми хочемо, аби наші викладачі мали дійсно кращі умови для роботи. Безперечно, це потребує важливих змін у системі фінансування вищої освіти, в системі управління, – наголосила Ганна Новосад в інтерв'ю криворізьким журналістам.

Сергій Бабак зазначив, що головне – створити максимальні можливості для освіти та фінансову автономію, щоб виші могли також заробляти більше коштів.

Стара система фінансування, орієнтована на збільшення кількості студентів, призвела лише до зниження якості освіти та поширення корупції. А кількість випускників з вищою освітою в рази перевищує реальний попит на таких фахівців.

З 1 січня фінансування університетів розпочинається за формулою, до якої, окрім кількості студентів, додають інші показники: результати наукової роботи, рівень працевлаштування випускників та ін. Очікують на вищі навчальні заклади й інші зміни – їх присутні освітяни обговорювали  у форматі діалогу.

- У жовтні ми підписали введення в дію нового положення про дуальну освіту – вперше. У нас є ряд пілотних університетів, які це вже роблять, – запропонувала міністерка.

На зустрічі обговорили питання нової системи фінансування, покращення якості освіти, автономізації вишів, на яких детально зупинився і давав вичерпну відповідь на питання із залу Єгор Стадний.

Треба зауважити, що не всі нововведення міністерства педагоги зустріли з ентузіазмом. Особливо, коли йшлося про регіони. Утім, чиновники запевнили – враховуватимуть специфіку кожного вищого навчального закладу.

30.11.2019