День українського добровольця і Міжнародний день числа «π»

День українського добровольця і Міжнародний день числа «π»

14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають
рідну землю від загарбників.

Березень 2014 року увійшов у новітню історію України завдяки фактичній анексії Криму військами РФ та початку воєнних дій  у південно-східних регіонах України.

Перші роки неоголошеної війни були важкими для нашої держави. Сьогодні, споглядаючи на ті події, можна із упевненістю відзначити одну з вирішальних ролей саме добровольчих батальйонів у відстоюванні територіальної цілісності  та суверенітету України.

Ми не маємо жодних повних реєстрів із даними про кількість добровольців, їхніми прізвищами та іменами, але чотири роки антитерористичної операції показали яскраві приклади самовідданості воїнів-добровольців. Показовим є й той факт, що серед добровольців різних батальйонів були і є не тільки українці, а й наші побратими з інших країн, які  впевнені, як і ми, що наш «північний сусід» - це агресор, який будь-якою ціною хоче залишити нашу країну під своїм впливом.

Ми мусимо шанувати мужність і героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Наша держава та кожен з нас має сприяти дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги і турбуватись про учасників добровольчих формувань і підтримувати таку важливу  ініціативу громадськості.

Ми дякуємо добровольцям нашого міста за те, що вони, не задумуючись ні на хвилину, стали на захист  України. Дякуємо всім, хто воював у перші дні, і воює зараз, й хочемо сказати «дякуємо» за мирне небо над нашим містом і вшанувати тих, хто загинув.

Ми завжди пам’ятатимемо  подвиг добровольчих формувань!

***

14 березня - Міжнародний день числа «π»

День π — неофіційне свято, присвячене числу π. Воно відзначається 14 березня, що в прийнятому в США форматі записується як 3.14, що є трьома першими розрядами числа π. Свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вузів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом з датою складає перші шість знаків числа π (3.14159).

Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Ейнштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.

Досконалий День пі стався 14-го березня 1592 року о 6 годині 53 хвилини та 58 секунд. Ця дата, записана в «американському» форматі, виглядає як 3/14/1592 6:53:58, що відповідає першим 12-ти знакам у числі π: 3.14159265358. Але, зважаючи на те, що того часу ще не було впроваджено ніякого стандартизованого відліку часу, тим більше з потрібною точністю, скоріш за все цей момент ніким не святкувався.

Приблизний День π є однією з двох дат: або 22 липня (записується 22/7 — цей дріб дорівнює 3.14, що є приблизним виразом π), або 26 квітня (25 квітня високосного року) — день, коли Земля проходить дві астрономічні одиниці по своїй орбіті з початку календарного року: в цей день загальна довжина орбіти Землі, поділена на довжину вже пройденої ділянки, дорівнює π (тобто Земля пройшла в цей момент по своїй орбіті 2 радіани.

 

14.03.2021
CONTACTS: Medichna street 16, Kryvyi Rih, Ukraine duet.edu.ua@gmail.com +380 97 214 8869
SELECTION COMMITTEE: Liberation Square 2, Kryvyi Rih, Ukraine vstup.duet@gmail.com +380 98 207 3648

Генеральні партнери

Copyright 2024 ©