Історія Голокосту: освіта та пам’ять

Історія Голокосту: освіта та пам’ять

На сьогодні вивчення історії Голокосту в державних університетах України інтегроване до освітніх програм із історії України та політики пам’яті. Кафедра соціально-гуманітарних наук регулярно долучається до заходів до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, аналізуючи трагедію як злочин проти людяності. Здобувачі та викладачі спільно пишуть тези до конференцій «Перемагає той, хто пам’ятає», «Війна в історичній та індивідуальній пам’яті» та видають монографії про минуле нашого краю. Окрім того, здобувачам Державного університету економіки і технологій пропонується прослухати спеціалізований авторський курс «Голокост в роки Другої світової війни: проблеми дослідження» (доцент, к.і.н. Р.П. Шляхтич) та надаються інформаційні матеріали про трагедію Бабиного Яру.

В рамках реалізації освітньої програми Асінгеров Богдан здобувач групи ІП-24, пройшов курс «Коротка історія Голокосту» від Херсонського державного університету спільно з The Claims Conference University Partnership Program in Holocaust Studies. Для здобувача це стало важливим етапом переосмислення світової історії.

Чому це важливо знати й вивчати Тому що пам’ять – це наша єдина зброя яка не дозволяє стерти нашу історію, знецінити втрати та дає сили продовжувати боротьбу. Адже знання та розуміння історії, здатність до системного аналізу суспільно-політичних процесів – це фундамент, що дає змогу мислити ширше, гідно та оперативно відповідати на гострі виклики сучасності. Це уроки, які ми не маємо права забувати, аби ціна людського життя завжди залишалася найвищою цінністю!


Кафедра соціально-гуманітарних наук

18.05.2026
CONTACTS: Medichna street, 16, Kryvyi Rih, Ukraine duet.edu.ua@gmail.com +380 97 214 8869
SELECTION COMMITTEE: Defenders of Ukraine Square, 2, Kryvyi Rih, Ukraine vstup.duet@gmail.com +380 98 207 3648

Генеральні партнери

Служба підтримки сайту
Copyright 2026 ©